Poczytuję:

4 godziny na dobę
dmuchawce latawce
eskapista
Miszelkowy schowek
Jesienne urodziny
Kartonki
Boli Blog
świętojanki
ZUCH próbuje rysować


Kontakt
mój e-mail

RSS
sobota, 22 października 2016

Mamy ekipę czysto erpegową, z którą jeździmy trzy razy do roku grać w erpegi. Przynajmniej jeździliśmy, bo równo rok temu ja przestałam z uwagi na: ciążę, większą ciążę, bardzo małe małoletnie dziecię przy piersi.

MM jechał, bo stwierdziłam, ze nie będę tak okrutna by zatrzymywać go w domu, a męża przecież kocham. Tym razem dołączyłam w ciągu dnia - wczoraj zabrałam małego ze sobą a dziś zostawiłam z dziadkami. Dziubas teoretycznie przetrwa kilka godzin bez cycka, a jeśli mu kasza nie smakuje to już nie moja wina. zresztą, na zagłodzonego nie wygląda (to ja schudłam 20 kilo od wydania go na świat)

Zjazd jest trzydniowy, cała ekipa, ok 15 osób śpi w Chacie Morgana pod Jelenią Górą, gra, swawoli itp. Jesteśmy bandą nie najmłodszych już nerdów, akceptowany jest humor koprofagiczny i każdy inny a ja bywam tam jedyną kobietą. Tym razem były aż dwie inne dziewczyny, co zauważono przy okazji robienia pamiątkowego zdjęcia:

Kumpel: O! Wzrósł odsetek kobiet! Są aż trzy! 

Kumpel 2: Nie, Julka udaje...

Ja: Ja udaję??? Naprawdę jestem kobietą!

Kurde, im naprawdę nie wystarczy, że urodziłam dziecko, mam cycki i chodzę w kieckach. Jak widać zawsze może zaistnieć prawdopodobieństwo, ze jednak nie.

Ale, Hurra! Grałam! W Tunele i Trole! W tym czasie Dziubas pełzał pod stołem i ewidentnie starał się wcielić w rolę trola, nawet bez niczyjej pomocy nabił sobie guza. 

21:39, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 października 2016

.. albo przynajmniej po niewielkiej erupcji wulkanu przypomina pokój Pyzy.

Wchodzę i potykam się o coś. Nie posprzątam, bo to jest jej pokój a ostatnio nie mam siły nadzorować, bo byliśmy na grupowym wyjeździe i siły jędzowatości wykorzystałam na ruganie trójki budującej bazy w saunie, dużym pokoju i korytarzu. Zatem mówie tylko:

Ja: Pyzis, zimno tu u ciebie.

Pyza: No bo ktoś otworzył okno.

Ja: Ja to zrobiłam, bo śmierdziało tu u ciebie. Może to skarpetki, może jakieś twoje eksperymenty a może zakamuflowane jedzenie. Posprzątaj, zanim zalęgną się robaki.

Pyza: ROBAKI?????

.....

Oj tak, w tym głosie była nadzieja i porządne zainteresowanie. Kurde, jak to się dzieje, że moje działania przynoszą odwrotny skutek? Jak z tymi szczypawkami, którymi straszył Pyzę MM - nie mogliśmy jej odciągnąć od zbutwiałego pnia.

21:20, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 października 2016

Znamy się z MM już 20 lat. Większość swojego życia.

MM: Moja babia opowiada wciąż te same historie. Tę o aparacie słuchowym słyszałem już czwarty raz. Rety! Może ja też wciąż opowiadam o tym samym????

Ja: Hmmm...

MM: No powiedz, powtarzam się?

Ja: Nie wiem, mam krótką pamieć.

Może na tym opiera się małżeństwo: powtarzaniu rzeczy ważnych i zapominaniu o nieważnych.

17:59, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 września 2016

Rok temu:

Pyza: Skoro już muszę mieć rodzeństwo, to wolę mieć brata. Przynajmniej nie będzie mi zabierał zabawek.

Ja: Ale to dziecko będzie za malutkie na twoje zabawki.

Pyza: Tylko tak mówisz. Poza tym jeśli będzie to dziewczyna na pewno będzie miała ładniejszy pokój.

Teraz.

Pyza: Mamo, ja wiem, ze to moja wina, bo chciałam mieć brata. Ale teraz to ja wolałabym mieć siostrę.

Ja: Skarbie! Chciałaś brata, to masz brata! Dlaczego teraz chcesz mieć siostrę?

Pyza: Bo w Sisters (ukochany komiks Pyzy) są dwie siostry i choć czasem się kłócą, to się bardzo fajnie bawią. I ty też maż siostry, aż dwie. To ja tez chcę. Nie możesz urodzić jeszcze jednego dziecka???

10:39, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 września 2016

Pielęgniarki nie oceniają zbyt wysoko jakości moich żył. Moja osobista pielęgniarka czyli mama stwierdziła, że wyglądają jak typowe żyły inteligenta, co ręki do porządnej roboty nie przyłożył. Czyli cienkie, ledwo widoczne i pękające.

Dziś wróciłam po pobraniu krwi z mega siniakiem.

Ja: Wyglądam jak narkomanka

MM: Ale założyłaś krótkie spodenki, więc nikt ci nie będzie patrzył na ręce

20:55, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 sierpnia 2016

Jedna z moich przyjaciółek pracuje jako pedagog w podstawówce. Przyszła do niej nauczycielka z rysunkiem pewnego malucha. Temat: moja rodzina.

Otóż dziecko narysowało całą rodzinę nago, bez żadnych tam super anatomicznych szczegółów, po prostu rodzina nagusów. Nauczycielka zmartwiona, bo nic nie słyszała, aby to była rodzina naturystów, więc może by pani pedagog pogadała z dzieciakiem.

Pani pedagog gada więc.

- Dlaczego na rysunku wszyscy są nadzy?

- Boi pani nie wspominała nic o ubraniu!

17:01, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 sierpnia 2016

Pyza: Mamo, Dzidek mnie bije!

Ja (podnoszę wzrok znad książki i oceniam relacje dziecięce): Majta rączkami bo chcesz go zjeść....

Pyza: Bo on jest taki słodki....

Mina Dzidka mówi wszystko, tylko nie to, że jest słodki.

Nasz maluch, przezwany przez Pyzę Dzidkiem (od "dzidziusia") chwyta oburącz głowę siostry i na koci sposób kopie nóżkami, no zupełnie jak kot, który chwyta rękę i jednocześnie boksuje tylnymi odnóżami.

Pyza: Mamo!!! Dzidek mnie ugryzł!!!!

Ja: No daj spokój, on ma dopiero pięć miesięcy i nie ma zębów.

Pyza: Ma!!! Dlaczego nie wierzysz mi tylko jemu?

...

O, rzeczywiście ma.

08:42, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 lipca 2016

Babcia MM, siwowłosa, ponad osiemdziesięcioletnia emerytowana chemiczka, przed którą drżało całe liceum w tym moja mama, skomentowała mój wygląd następująco:

- Julko, wyglądasz bardzo dobrze, odmłodniałaś o 15 lat, powinnaś za kilka lat urodzić kolejne dziecko, bo ciąża bardzo dobrze na ciebie wpływa.

I zanim zdążyłam się napuszyć dodała:

- Przed ciążą byłaś taka trochę pulchniutka.

No i widzicie? Jedyna dieta cud, która zadziałała.

22:03, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 czerwca 2016

Pyza wkrótce kończy 7 lat i planujemy urodzinki.

W związku z tym, mama zaprzyjaźnionej siedmiolatki pyta mnie o preferencje pod kątem prezentów:

- A czym się Pyza interesuje?

- Tym, co wszystkie dziewczynki w jej wieku: komiksami, panszówkami, smokami.

oh, wait.... 

13:18, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 czerwca 2016

Gdzieś kiedyś czytałam wywiad, w którym ktoś opowiadał, że jego rodzice mieli żelazną listę dla swoich dzieci: każde musiało nauczyć się jednego języka obcego i gry na wybranym instrumencie muzycznym. Doszłam do wniosku, ze każdy z rodziców ma taką swoją listę rzeczy, które według niego dzieciom będą niezbędne do życia.

Nie mam na myśli podstawowych umiejętności takich jak chodzenie, czytanie, pisanie itp. ale takich, które nie są niezbędne, jednak według rodzica bardzo ułatwiają życie.

Będąc mamą spędzającą dużo czasu na spacerkach mniej więcej ogarnęłam listę rzeczy, które każde moje dziecko powinno znać/umieć:

  • Pływać; w sumie jestem skłonna do innego sportu, jeśli zdąży mnie przekonać przed tym, jak zapiszę je w wieku 5 lat do szkółki pływackiej. Pyza pływa, za tydzień, po zakończeniu drugiego roku nauki pływania kupuję jej płetwy. Pływanie jest super, nie tylko w obliczu topiących się lodowców.
  • Gotować - niezależnie od dostępu do sklepów, restauracji i dostaw pizzy. Gotowanie to też świetna nauka: 
    • czytania ze zrozumieniem (przepisy są niezłą jazdą)
    • matematyki ogólnopojętej: 3/4 szklanki, 0,5 litra wody, 250 g, połowa składników i tak dalej. Sama nauczyłam się ułamków dzieląc margarynę Palma do murzynka
    • kultury związanej z jedzeniem: jak jedzą inni ludzie, po co chodzimy do restauracji, co to jest weganizm, skąd się bierze mleko, ser, ryż i okra (to ostatnie to z parapetu, rzecz jasna)
  • Rozpoznawać najpospolitsze rośliny i zwierzęta żyjące w Polsce. Rodzime drzewa to minimum. Po co? Chociażby po to, by w przypadku alergii na pyłki brzozy nie kupować domu w brzozowym zagajniku :)
  • Oswoić się z dentystą, czyli szczoteczka i przeglądy od malucha. To chyba ciężka praca do osiemnastego roku życia. A później niech wydaje swoja kasę na plomby.

I codziennie dawać rodzicom buziaka :)

09:55, julkanabalkonie
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 53